(098) 566-88-16, (093) 671-52-62, (050) 464-22-29
[email protected]

Репродукція свиней

Єдина мета, з якою утримують свиноматок - це отримати від них якнайбільшу кількість, добре відгодованих, крупних та здорових поросят. Щоб забезпечити економічні вимоги, ми змушені максимально використовувати прихований потенціал свиноматок, бо найбільші резерви знаходяться саме в секторі репродукції. Їх максимальне використання ефективно сприяє поліпшенню економічних показників в секторі вирощування свиней.

 

Всього цього можна досягти, пристосовуючи годівлю свиноматок до потреб, з урахуванням фізіологічного стану, в якому вони знаходяться, а також необхідності максимально інтенсивного їх використання. Тому наша компанія пропонує досконалу програму годівлі свиноматок. Характеризує її, перш за все, детальний підбір окремих продуктів до загальних потреб тварин, які перебувають на різних фізіологічних стадіях. Такий підхід повинен принести користь у вигляді конкретного економічного ефекту. Надалі розглядаємо систему годування, виходячи із необхідності відлучення поросят на 28 день.

 

 

СУПОРОСНІ СВИНОМАТКИ

 

Ефективне годування свиноматки в цей період полягає у вживанні такої кількості кормів, щоб вона могла принести максимальну кількість поросят при опоросі, а кількість опоросів була б по можливості щонайбільша. Важливим також є відновлення "запасів" організму самки, який послаблений попередньою лактацією. Це стосується, перш за все, мінералів, які входять до складу кістяка. Відновлення цих запасів і відповідна їх дія збільшить молочність свиноматки під час підсисного періоду.

 

Вживання в цей період супоросними свиноматками кормів дає саме такі можливості, якщо дотримуватись деяких основних правил, а саме: кількість вживаного в цей час корму повинна залежати від:

  • стану свиноматки, який можна визначити суб'єктивним методом "на око" або більш професійно, вимірюючи, наприклад, зменшення товщини сала в період лактації і зменшення ваги тіла в цей час;
  • терміну супоросності . Це співвідноситься з тим фактом, що найбільший приріст ваги тіла плода відбувається в кінці супоросності, а помірна годівля на початковій фазі супоросності приводить до збільшення кількості опоросів.
  • кількості опоросів , що пов'язано з вагою тварини. У більш важких тварин більші і життєві потреби, що необхідно враховувати, відповідно змінюючи порцію корму, згідно нижче поданої схеми.

 

Кількість опоросів

Дні супоросності

Разом за опорос, кг/гол.

0-35

36-90

91-108

1

2.1

2.5

3.1

266.8

2

2.2

2.6

3.2

277.6

3

2.3

2.7

3.3

288.4

4

2.4

2.8

3.4

299.2

5

2.5

2.9

3.5

310.0

 

 

Така схема практично виключає можливість зайвого ожиріння свиноматки. Це в свою чергу позитивно впливає на кількість поросят в опоросі, а також на їхнє подальше життя. Важливим є той факт, що менш крупні свиноматки краще відгодовують поросят завдяки обережній поведінці (менше придавлюють поросят своєю вагою).

 

Існує ще одна схема - "чотири частини" , яка добре працює за умови утримання свиноматок у індивідуальних станках:

 

у першій намагаємося не допустити ожиріння, свиня має трохи недоїдати, щоб внутрішні органи не здавлювали матки і не нищили зародки. 

 

у другій збільшуємо кількість корму для створення запасу жиру поживних речовин для харчування плодів. 

 

потім годуємо менше - зайвий жир не потрібен, маса плодів зростає не швидко. 

 

починаємо годувати плоди, які зростають, і за 7 днів до опоросу переводимо на корм для лактуючих, щоб накопичити більше

  кальцію та запустити

    механізми лактації. 

 

 

Ми не в силах змінити фізіологію свиноматки, і ці тварини з кожним наступним виробничим циклом будуть більш крупними. Однак, за рахунок раціонального годування можна подовжити час до вибраковки свиноматок через занадто велику вагу. Це дасть відчутний ефект у вигляді опоросу здорових поросят, отриманих від свиноматки додатково. Звертаємо вашу увагу на різницю вживання корму супоросними свиноматками в залежності від їхнього віку. Молода свиноматка в період першого опоросу потребує 270 кг корму, в той час, коли дорослішій свиноматці потрібно більш як 300 кг кормів. Це означає, що можна заощадити біля 30 кг корму, вирощуючи при цьому більшу кількість здорових поросят.

СВИНОМАТКИ В ПЕРІОД ОПОРОСУ

 

У цей час в організмі супоросної свиноматки відбуваються значні зміни. Дуже швидкий приріст ваги плоду, а також зменшення можливості вживання кормів тваринами, змушує тваринників застосовувати більш концентровані суміші, ніж на початкових фазах супоросності. 

 

Опорос поділяє життя свиноматки на два суттєво різні періоди:

• період супоросності, коли обмін речовин спрямований на нагромадження мінералів в кістку;

• період лактації, коли настає віддача з молоком мінеральних компонентів з кістяку.

 

Від нас залежить, щоб ці два періоди проходили чітко. У зв'язку із вище зазначеним,наша фірма  рекомендує застосовувати за 1-2 тижні до опоросу і під час опоросу кормові суміші на основі концентратів для підсисних свиноматок. Різниця в наявності певних мінеральних компонентів в на¬ших кормах для свиноматок, як і в їх пропорціях, забезпечує їхнє взаємне поповнення.

 

Безпосередньо перед опоросом зменшуємо кількість корму, даємо глауберову сіль для проносу, багато води. У день опоросу взагалі не годуємо. З наступного дня починаємо давати з 1 кг корму на день.

СВИНОМАТКИ-ГОДУВАЛЬНИЦІ (ЛАКТУЮЧІ АБО ПІДСИСНІ)

 

Кожний тваринник намагається відокремити якнайшвидше крупних і здорових поросят. Необхідно зробити все, щоб в цей період молока в свиноматки було якнайбільше. Відомо, що лише за рахунок генетики це питання вирішити неможливо Для цього необхідно застосовувати дуже ефективні корма.

 

 Ми  пропонуємо концентрат для підсисних свиноматок. Його вживання підвищує молочність свиноматок, що в підсумку впливає на інтенсивність росту поросят і знижує кінцеві витрати на їх вирощування.

 

Слід також пам'ятати, що на перших тижнях життя поросят кількість і якість вживаного ними молока свиноматки має велике значення для подальшої кондиції, здоров'я і збільшення ваги поросяти.

 

Зростаюча кількість молока, яке виробляє свиноматка, збільшує її потреби в кормових компонентах. Виявляється, що в цей період істотною є вимога змусити свиноматку вживати збільшену кількість кормів. Це обов'язково позначиться на кількості і якості молока, що в свою чергу підвищить вагу поросят.

 

Чудовий апетит свиноматки в цей період необхідно безумовно використати, даючи їй без обмеження корм на основі концентрату . Організм свиноматки-годувальниці, що вживає запропонований корм, збільшить і якість, і кількість молока, що позитивно позначиться на вазі поросят на момент їх відлучення від свиноматки.

 

Кількість кормів, які вживає свиноматка-лактуюча, залежить від багатьох факторів, тому годівля методом "без обмеження" для одної свиноматки може складати 4-5 кг на день, дня іншої, більш крупної та прожерливої - 7-8 кг. Істотним при цьому є стимулювання тварин до вживання корму. Ефективні методи - стимул «порожньої годівниці», постукування знайомим відром, у якому завше приносять корм. Якщо в один день порція не буде з'їджена, то наступного дня її зменшуємо на 0,5 кг. І навпаки, порцію, яка з'їджена охоче, збільшуємо наступного дня на 0,5 кг.

 

 

 

 

 

 

Збільшення кормового раціону може відбуватися за такою схемою:

 

Дні після народження

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15 і більше

Кількість корму, кг.

3.0

3.5

4.0

4.5

4.5

5.0

5.0

5.5

5.5

6.0

6.0

6.5

без обмеження 

 

І не забуваємо з 5 дня починати давати малечі Суперпрестартер і воду! І нічого іншого!

  

ХОЛОСТІ СВИНОМАТКИ (ВІЛЬНІ)

 

Ця виробнича група дуже позитивно реагує на збільшення інтенсивності годівлі. 5 днів після відлучення від поросят і до злучки свиноматка має відпочивати та вживати корм для свиноматок-годувальниць. Таким чином можна збільшити кількість готових до запліднення яйцеклітин і, відповідно, кількість народжених поросят в опоросі. Вживання в цей період корму в кількості 3 кг/день сприятиме більш інтенсивній течі, а також більш ефективному покриттю.

 

Після парування слід максимально обмежити рух тварини, ідеальним буде утримання у індивідуальному станку. При груповому утриманні - не більше 6 голів у станку, бажано одної комплекції та темпераменту. В цей період іде формування зигот, прикріплення їх до стінки матки, і зайві різкі рухи негативно впливають на кількість майбутніх поросят.